O hodowli

Zrzeszeni w:  ZKwP, FCI, AKIHO

Najlepsza Hodowla Akit w Polsce 2015

 

Hodowla, to nawet nie nasze hobby, a pasja w którą wkładamy całe swoje serce.

Jesteśmy jedyną hodowlą w Polsce która importuje Akity bezpośrednio z Japonii.

Nasza przygoda z Akitami zaczeła się 2002 roku. Nie chcieliśmy rozpoczynać hodowli od psów które stworzył na tamten czas "polski rynek". Dlatego rozpoczeliśmy swoje poszukiwania w Japonii - kraju pochodzenia Akit.

I tak w 2007 roku dotarł do nas Akogareno Go Hanawa Kisaragi (którego tak nazwali japończycy na cześć naszej hodowli) kilka miesięcy póżniej dotarła do nas Mai Go Sugisawa Kensha. Kosztowało nas to dużo pracy i wyrzeczeń, ale udało się!

W 2010 roku przyszedł pierwszy miot tej pary, dziś niezwykle utytułowane psy. I to od nich się zaczeło.

W 2011 Importowaliśmy kolejne dwa psy z "kraju kwitnącej wiśni" Kouhouryuu i Seiwamaru i w przyszłości planujemy...

 

Bazą naszej hodowli stały się psy sprowadzone bezpośrednio z Japonii, z najsłynniejszych hodowli japońskich. Psy po Championach całej Azji, jak i Zwycięzcach Świata, czy zwycięzcach MEIYOSHOU.

 

Hodowła psów to nie tylko przyjemności i zbieranie laurów, to ciężka i żmudna praca której my poświęcamy 100% naszego wolnego czasu.

 

Dla naszych psów zrezygnowaliśmy z życia w mieście. Dziś mieszakamy w naszej ukochanej "Sokoligórce" gdzie nasze psy mają swój "Akici Raj" o powierzchni 2 hektarów. Część psów żyje z nami w domu, a część z nich ma swój kojec o powierzchni 25m kwadratowych wraz z domkiem. Nasze Akity są traktowane jak członkowie naszej rodziny, towarzyszą nam w życiu codziennym, są zsocjalizowane z innymi mniejszymi i większymi od siebie zwierzętami (koty, kozy, koń) i dziećmi.

Nasze psy są pod ścisłą opieką weterynaryjną. Wszystkie psy dopuszczane do rozrodu są badane pod kątem dysplazji i chorób oczu. Nie kojarzymy psów z wadliwym umaszczeniem i innymi wadami takie jak: plamy na języku, psów z białymi plamami wokół całej szyji tzw. Kubikiri, ani strachliwych psów. Wybieramy Akity bez wad anatomicznych o zrównoważonym charakterze. Dokładamy wszelkich starań, aby psy z naszej hodowli były pięknymi i zdrowymi przedstawicielami rasy. I takich psów również życze innym hodowcom ;)

Na przelomie 2013/2014 za naszym przykladem inne hodowle zaczely importowac akity z Japonii, tak wiec nie jestesmy juz jedyni :)

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com